Rok szkolny 2009/2010


Wykaz podręczników do pobrania w zakładce Dokumenty


25 czerwca 2010

Zakończenie  roku szkolnego


21 czerwca 2010

W dniu 21 czerwca 2010 odbyła się wycieczka do Bałtowa Udział wzięło 76 uczniów.
Program wycieczki zawierał :Zwiedzanie Parku Jurajskiego, Zwierzyniec Górny i Dolny, Tresurę psa, Przejażdżkę koleją po okolicy Bałtowa, Park Rozrywki i Zajęcia edukacyjne "Odpreparowywanie kości" i " Malowanie muszli Amonita". Opiekunowie i uczniowie dziękują za pomoc finansową Wójtowi Gminy Błędów Markowi Mikołajewskiemu, p. Andrzejowi Pobutkiewiczowi oraz Firmie Adex s.c.


7 czerwca 2010

 


1 czerwca 2010

   W dniu 1-2 czerwca 2010 roku uczniowie kl. II i III PSP Lipie obyli wycieczkę krajobrazowo – turystyczną do Krakowa i okolicy. Pierwszego dnia zwiedzali:
Ojcowski Park Narodowy, Jaskinie nietoperzową , Wieliczkę – kopalnie soli .
W drugim dniu wraz z przewodnikiem zwiedzali i podziwiali zabytki Krakowa.
Rynek Główny, Barbakan, Sukiennice, Wawel, Smoczą Jamę, Kościół Mariacki .
Opiekunami wycieczki były H.Rabi; M.Rusinowska; A.Stokoska.


27 maja 2010

Dzień mamy na rowerach

Uczniowie klasy V wraz z mamami i panią Dyrektor wybrali się na wycieczkę rowerową do Rezerwatu Modrzewina. Organizatorem tego wyjazdu był nasz wychowawca pan Dariusz Bachowicz. Droga prowadziła przez wyznaczoną ścieżkę edukacyjną. Głównym celem wycieczki było zorganizowanie w ciekawy sposób uroczystości z okazji Dnia Matki. Dlatego też na leśnej polanie przedstawiliśmy spektakl dla mam, a potem piekliśmy na ognisku kiełbaski. Wszystkim polecamy takie formy spędzania wolnego czasu.


27 maja 2010

Dzieci z klasy 0 i klas I-III pojechały na wspólną wycieczkę do Rezerwatu "Modrzewina". Na miejscu, po rezerwacie oprowadzili nas leśnicy tj. Pan Marcin Ukleja z Nadleśnictwa Grójec i Pan Leśniczy Paweł Michalczyk . Panowie przeprowadzili dzieci ścieżką przyrodniczą i przekazali wiele ciekawostek i istotnych informacji n.t. roślinności, zwierząt, pomników przyrody, sposobów dokarmiania zwierząt w okresie zimy. Zakończeniem pobytu w rezerwacie było ognisko z kiełbaskami przygotowane wspólnie przez Nadleśnictwo i naszych rodziców, a bezpieczeństwa przy nim strzegł Pan Piotr Godusławski. Organizatorem wycieczki była Pani Renata Kołacz, a osobami wspomagającymi Pani Halina Rabi, Pani Jolanta Szewczyk, Pani Mariola Rusinowska, Pani Monika Ciepieńka i rodzice naszej szkoły. Dzieci wróciły zmęczone, ale szczęśliwe i uśmiechnięte. Widać było, że pobyt w leśnym klimacie pozytywnie wpłynął na ogólne samopoczucie wszystkich uczestników wycieczki.


21 maja 2010


 

14 maja 2010

Akcja puszka


 

12 maja 2010

Przedstawienie o rybaku i złotej rybce


11 maja 2010

Wycieczka


10 maja 2010

Uczniowie kl I i III oraz V i VI przygotowali ciekawy program artystyczny poświęcony Służbie Zdrowia. Na uroczystość zostali zaproszeni pracownicy służby zdrowia pracujący w naszym Ośrodku Zdrowia. Po przedstawieniu wszyscy zostali poczęstowani słodkim ale zdrowym deserem przygotowanym przez rodziców. Opiekunowie PCK dziękują rodzicom za pomoc i zaangażowanie  w przygotowanie tej uroczystości.


3 maja 2010

Uczniowie PSP w Lipiu aktywnie uczestniczyli w przełajowych biegach 3-majowych o puchar Wójta w Błędowie Uzyskane punkty pozwoliły uplasować na drugiej pozycji drużynowej. Szkoła otrzymała z rąk Wójta puchar za II miejsce oraz pamiątkowy dyplom. Oto klasyfikacja w poszczególnych kategoriach:

kl I:        IV miejsce Karolina Mikołajewska

kl II:      II miejsce Damian Błoński

             II miejsce Kinga Pawlak

kl III:    VI miejsce Mateusz Strulak

             IX miejsce Paulina Karbowiak

kl IV :   III miejsce Estera Sitkowska

kl VI:    II miejsce Dominik Sobczyński

           III miejsce Damian Galanciak

           VIII miejsce Kamil Latoszek 


29 kwietnia 2010

Konkurs Ekologiczny


23 kwietnia 2010

Katyń


24 marca 2010

Festiwal Piosenki Angielskiej


21 marca 2010

Otwarcie sezonu piłkarskiego

 


1 marca 2010

Filharmonia

   


1 marca 2010

200 rocznica narodzin Fryderyka Chopina


26 lutego 2010

O godz. 10 35 w naszej szkole odbył się pierwszy Szkolny Konkurs o Prawach Dziecka przygotowany przez panie M. Wieczorek i K. Zaraś w ramach programu UNICEF – Szkoła z Prawami Dziecka. Konkurs złożony był z dwóch części: plastycznej dla klas 1 – 3 oraz z testu wiedzy o Praw dziecka dla klas 4 – 6. Wśród prac plastycznych wyróżnione zostały prace Szymona Jakubczaka , Roksany Pietrzak , Agaty Witczak , Kacpra Leguckiego , Bartka Wąsiewicza z wiedzy ogólnej pierwsze miejsce zajęła klasa V. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę a zwycięzcy  nagrody i wyróżnienia.         


8-12 lutego 2010

Ferie w szkole

 


28 stycznia 2010

28 stycznia 2010 r.  w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcie otwarte dla rodziców pt ”Nasze przedszkole urodziny ma”

              Pan Torcik zaprosił dzieci i rodziców do krainy – Urodzinkowo – gdzie przedszkolaki wspólnie z rodzicami musiały wykonać kilka zadań, przedstawić wyuczone wierszyki, zaśpiewać piosenki, potańczyć, a przede wszystkim dobrze się bawić.

              Na koniec kiedy już wszyscy byli trochę zmęczeni, nadszedł czas na słodki poczęstunek z Panem Torcikiem w roli głównej.

              Serdecznie dziękujemy rodzicom za 100% przybycie, pomoc w przygotowaniach i aktywne uczestniczenie oraz p. D. Bachowiczowi za przygotowanie podkładów muzycznych.


 


22 stycznia 2010

Dzień Babci i Dziadka

 


12 stycznia 2010

  


8 stycznia 2010

Uczniowie kl. III wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali kulig. Dużo radości i zabawy z jazdy mieli nie tylko dzieci ale i rodzice. Po powrocie do szkoły rodzice przygotowali dzieciom gorącą herbatę i smażoną kiełbasę. Uczniowie miło wspominają to wydarzenie i oczekują ponownej przejażdżki.

 


7 stycznia 2010


6 stycznia 2010

Jasełka z Małym Księciem.

...dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu – to główne motto wystawionych dwukrotnie – 6 i 10 stycznia - Jasełek dla społeczności lokalnej przez uczniów naszej szkoły. Tradycyjne Jasełka  w atmosferze świąt Bożego Narodzenia zostało jak co roku przygotowane przez katechetę – Dariusza Bachowicza. W przedstawieniu wzięli udział chętni uczniowie z klas IV – VI. W tym roku debiutowali na scenie nasi najmłodsi uczniowie – „zerowiaki” co bardzo ubarwiło przedstawienie. Nagrodą za udział w Jasełkach jest wycieczka krajoznawcza ufundowana z datków od publiczności, która mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych bardzo licznie dopisała. Z tegorocznych zebranych środków część zostanie przekazana na misje w ramach konkursu „Mój szkolny kolega z Afryki”. Aby przedstawienie przyniosło oczekiwany  efekt, który na długo pozostanie w pamięci   zaangażowanych jest  wielu osób. W naszej szkole wiele działań odbywa się dzięki ogromnej pomocy i pozytywnej współpracy rodziców. Tym razem również tak było, za co należą  się ogromne słowa podziękowania.Podziękowanie należy się również Paniom: Renacie Kołacz i Annie Stokowskiej i Panom: Jarosławowi Kępka i Robertowi Krawczykowi za dekoracje.

 


22 grudnia 2009

Wigilia

TEN WAŻNY DLA NAS DZIEŃ, JAK CO ROKU, OBCHODZILIŚMY BARDZO UROCZYŚCIE.
WIECZ0RNICA WIGILIJNA ODBYŁA SIĘ 21 GRUDNIA I ZGROMADZIŁA PRZY JEDNYM STOLE: NAUCZYCIELI (OBECNYCH I EMERYTOWANYCH), UCZNIÓW ORAZ RODZICÓW. OBECNOŚCIĄ SWOJĄ ZASZCZYCILI NAS TAKŻE: KSIĄDZ LIPIAK I SEKRETARZ GMINY BŁĘDÓW.
PANI DYREKTOR POWITAŁA WSZYSTKICH, A KSIĄDZ PRZYPOMNIAŁ O PRAWDZIWYM WYMIARZE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. PRZYPOMNIAŁ NAM, ŻE ŚWIĘTA TO NIE TYLKO OKAZJA DO ROBIENIA PORZĄDKÓW I OBDAROWYWANIA SIĘ PREZENTAMI, ALE PRZEDE WSZYSTKIM JEST TO OKRES PRZEŻYWANIA RADOŚCI Z NARODZIN CHRYSTUSA.
GŁÓWNYM PUNKTEM UROCZYSTOŚCI BYŁO PRZEDSTAWIENIE PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW Z KLAS 4, 5 I 6, POD KIERUNKIEM PANI ANNY DUDEK. UCZNIOWIE WYSTAWILI „DZIEWCZYNKĘ Z ZAPAŁKAMI” W WERSJI OPTYMISTYCZNEJ. GŁÓWNYM PRZESŁANIEM BYŁO UCZULENIE ZEBRANYCH NA KRZYWDĘ LUDZKĄ I UZMYSŁOWIENIE, ŻE NAPRAWDĘ MOŻEMY ZROBIĆ COŚ, ABY POMÓC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. CZASAMI LICZY SIĘ NIEWIELE, PRZYJAZNY GEST CZY UŚMIECH.
PO PRZEDSTAWIENIU ZEBRANI PODZIELILI SIĘ OPŁATKIEM , SKŁADAJĄC SOBIE ŻYCZENIA.
NASTĘPNIE WSZYSCY ZASIEDLI DO STOŁU, PRZY KTÓRYM MOGLI SKOSZTOWAĆ PRZEPYSZNYCH I RÓŻNORODNYCH POTRAW PRZYGOTOWANYCH PRZEZ MAMY NASZYCH UCZNIÓW.
MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE WIGILIJNE ŻYCZENIA I PRZYJAZNA ATMOSFERA BĘDĄ TRWAŁY PRZEZ CAŁY, NADCHODZĄCY ROK 2010.
 


17 grudnia 2009

Dzisiaj odbyła się IV edycja Konkursu Plastycznego "Świąteczna ozdoba choinkowa"  organizowanego przez Grójecki Ośrodek Kultury. Drugie miejsce zajęła nasza koleżanka Paulina Kowalewska , a wyróżnienie otrzymała Luiza Macieja.


 

8 grudnia 2009

 "Wycieczka Do Łodzi"

Dnia 8 grudnia 2009r., uczniowie klas IV, V, VI wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Łodzi.
Jak wcześniej było ustalone wyjazd odbył się o godzinie 7:30.
Podróż zaczęliśmy od modlitwy o szczęśliwy powrót do domu.
Gdy Autobus dotarł na miejsce, odwiedziliśmy studio rysunkowe "Se-ma-for"
Pani przewodniczka opowiedziała nam o różnych ciekawych rzeczach związanych z tworzeniem
bajek animowanych dla dzieci, a następnie obejrzeliśmy zwiastuny niektórych dobranocek.
Potem zobaczyliśmy wystawę lalek bajkowych, po czym wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się do palmiarni.
W tym miejscu zauważyliśmy sporo dzikich i egzotycznych roślin jak: kaktusy, palmy, rośliny mięsożerne, żółwie oraz
wszelakiego rodzaju ryb.
Ostatnią atrakcją było kino 3D, w którym oglądaliśmy film pt:" Opowieść Wigilijna".
Podczas powrotu do autobusu zobaczyliśmy wielką, piękną choinkę oraz duże lodowisko.
Wycieczka skończyła się ok. 19:00
z szczęśliwym powrotem do domu.


26 listopada 2009

Andrzejki

 


20 listopada 2009


 

20 listopada 2009

Program „Szkoła z prawami ucznia”

„Szkoła z prawami ucznia” to nazwa programu w którym udział bierze nasza szkoła Program realizowany jest we współpracy z UNICEF i obejmuje realizację zajęć związanych z poznawaniem i przestrzeganiem praw dziecka. 20 listopada 2009 r. w 20 rocznicę inauguracji 20–lecia Konwencji o Prawach Dziecka odbył się w szkole uroczysty apel pod hasłem: „DZIECI MIEJCIE MARZENIA
I DĄŻCIE DO SŁAWY”. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy bardzo ciekawe przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli: Magdalenę Wieczorek  i Kazimierę Zaraś. Po apelu wyszliśmy na boisko szkolne skąd zostały wysłane biało-niebieskie „balony do nieba”. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Stanisławowi Krzemińskiemu z Wilczorudy za hel-gaz dzięki, któremu balony uniosły się w górę.
 


13 listopada 2009

Rocznica Odzyskania Niepodległości

 


12 listopada 2009

Ślubowanie klasy pierwszej

12 listopada w PSP w Lipiu miała miejsce podniosła uroczystość - Ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy p.Jolanty Szewczyk przedstawili ciekawy program artystyczny, zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Z powagą powtarzali tekst ślubowania i pasowanie na ucznia dokonane przez panią dyrektor.

 

 


6 listopada 2009

MOJE BOISKO – ORLIK 2012”

Dzień 6 listopada 2009r. na zawsze zapisał się w historii naszej szkoły. Tego dnia odbyła się uroczystość związana z otwarciem boiska szkolnego. Obiekt został wybudowany w ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Program ten zakłada budowę jednego kompleksu sportowego wraz z szatniami i zapleczem sanitarnym w każdej gminie. W gminie Błędów projekt został zrealizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu. Budowa obiektu trwała kilka miesięcy, ale rezultat przerósł najśmielsze oczekiwania. Nasza szkoła została wyposażona w dwa boiska. Jedno przeznaczone jest do gry w piłkę nożną, drugie ma charakter ogólnosportowy.Otwarcie obiektu rozpoczęło się o godzinie jedenastej. Pan wójt Marek Mikołajewski i pani dyrektor powitali gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a byli to m.in.: Jacek Kozłowski –wojewoda mazowiecki, Stanisław Karczewski – senator, Bogumił Ferensztajn – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Janusz Różycki – starosta grójecki, Jerzy Kazimierczak – przewodniczący Rady Powiatu,Waldemar Roszkiewicz – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Radni Gminy Błędów z przewodniczącym Zbigniewem Belniakiem, księża, dyrektorzy szkół i społeczność lokalna. Obecni byli również wykonawcy boiska: Piotr Konderski – prezes Zarządu AUTOMOBILKLUB RZEMIEŚLNIK, wice prezes Jakub Mroczkowski i kierownik budowy Robert Socha.Uroczystemu przecięciu wstęgi, którego dokonali wojewoda, wójt, senator, radni, księża i dyrektor szkoły, towarzyszyła orkiestra dęta.
Następnie księża Kazimierz Lipiak i Bogusław Pomarański poświęcili nowy obiekt sportowy. Dodatkową atrakcją był mecz pokazowy rozegrany między szkołami z Lipia, Błędowa, Zalesia i Gołosz. I tu znów miła niespodzianka - nasza szkoła wygrała we wszystkich konkurencjach. Puchary i nagrody w postaci słodyczy ufundowanych przez firmę Ferraro wręczone zostały wszystkim uczniom biorącym udział w rozgrywkach. Tak zakończyła się pierwsza część uroczystości, po której przenieśliśmy się do szkoły. Tu został zaprezentowany występ artystyczny przygotowany przez dzieci i nauczycieli: Renatę Kołacz, Annę Dudek i Dariusza Bachowicza. Dotyczył tematyki sportowej i wyrażał radość z możliwości jakie daje nam nowe boisko. Następnie pan wójt i pani dyrektor wręczyli statuetki tym, którzy przyczynili się do powstania boiska i przygotowania uroczystości. Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na obiad, przygotowany przez Radę Rodziców.Mamy nadzieję, że nowe boisko przyczyni się do propagowania zdrowego stylu życia i rozwinie ducha sportowego w naszej okolicy.
Zapraszamy do korzystania z naszego boiska

 

 


2 listopada 2009

Dzień Zaduszny

 


23 październik 2009

Biwak w szkole


23 wrzesień 2009

 


21 wrzesień 2009

Dnia 21.09.09 r. odbyła się Akademia poświęcona 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego . Uczniowie kl. V i VI pod kierunkiem p. K. Zaraś i p. D. Bachowicza przygotowali montaż poetycko muzyczny. Była to prawdziwa lekcja historii dla wszystkich uczniów Swoją obecnością na apelu zaszczycił wójt gminy Marek Mikołajewski

 

 

 


1 wrzesień 2009

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010